body fit 20, elektrostymulacja mięśni, ems, ems poznań, redukcja tkanki tłuszczowej, trening, trening personalny ems, elektrostymulacja poznań, ćwiczenia ems poznań, treningi ems poznań, trening personalny ems poznań, impulsy elektryczne

Fizjoterapia i rehabilitacja w Bodyfit20

body fit 20, elektrostymulacja mięśni, ems, ems poznań, redukcja tkanki tłuszczowej, trening, trening personalny ems, elektrostymulacja poznań, ćwiczenia ems poznań, treningi ems poznań, trening personalny ems poznań, impulsy elektryczne

Fizjoterapia i rehabilitacja w Bodyfit20

BODY FIT 20 MINUT to miejsce, które proponuje skorzystanie z zajęć rehabilitacji oraz fizjoterapii, gdzie prawidłowo dobrane zestawy ćwiczeń ruchowych i opieka specjalistów, pozwalają wrócić do pełnej sprawności ciała, na przykład po różnego rodzaju urazach.

Rehabilitacja

Prawda jest taka, że uprawianie sportu (zarówno profesjonalne, jak i amatorskie), czasami wiąże się z kontuzjami i jest to jak najbardziej naturalne. Ważne jest jednak, by sobie z nimi odpowiednio i szybko radzić. Urazy i różnego rodzaju przeciążenia, które odbiegają od normalnego stanu zdrowia, można pokonywać u nas przy pomocy rehabilitacji. Opiera się ona na działaniach zarówno fizycznych, jak i psychicznych, które pozwalają na powrót do stanu pełnego zdrowia. W rehabilitacji udział brać mogą osoby, które na przykład:

 • zwichnęły kostkę,
 • złamały nogę,
 • naderwały mięsień,
 • zerwały więzadła krzyżowe.

W rehabilitacji oprócz pomocy fizycznej, uzyskać można zaś wsparcie mentalne. Częścią rehabilitacji jest również oferowana w BODY FIT 20 MINUT fizjoterapia.

Na czym polega fizjoterapia?

Jest ona pracą z ciałem, która na celu ma poprawę jego funkcjonowania. Dostarczanie organizmowi odpowiednich bodźców, na które będzie on reagował, doprowadzi do poprawy stanu zdrowia, do ustąpienia różnego rodzaju dolegliwości oraz wyeliminowania bólu. W BODY FIT 20 MINUT proponujemy pracę z fizjoterapeutą, który za pomocą różnych technik, czasem przy użyciu różnego rodzaju aparatów, będzie oddziaływał na ciało swojego klienta, by poprawić jego stan. Odpowiedni dobór metod pozwoli zaś na to, by organizm mógł powrócić do stanu pełnego zdrowia albo do największej możliwej wydolności. Jak bowiem wiadomo, każda kontuzja w pewien sposób upośledza ciało, a fizjoterapia może zminimalizować albo całkowicie wyeliminować źródło dysfunkcji. W fizjoterapii wyróżnić można zaś:

 • kinezyterapię – czyli terapię ruchem,
 • fizykoterapię – oddziaływanie na ciało bodźcami zewnętrznymi, np. prądem elektrycznym albo ultradźwiękami,
 • balneoterapię, to znaczy wodolecznictwo,
 • klimatoterapię,
 • hydroterapię,
 • ergoterapię,
 • terapię manualną,
 • masaż leczniczy.

W czym pomoże fizjoterapeuta?

Specjalista, posiadający odpowiednie wykształcenie i duże doświadczenie, wykonać może masaż leczniczy, na który składać się będą precyzyjne dobierane ruchy oraz odpowiedni nacisk na miejsce dotknięte urazem. Tego rodzaju masaż będzie w stanie rozluźnić przykurczone mięśnie, a także dać ulgę przemęczonym obszarom ciała. Najlepsze efekty tego rodzaju fizjoterapii osiągnąć można oczywiście po całej serii masaży, wykonywanych co kilka dni. Dla klientów BODY FIT 20 MINUT polecamy również kinezyterapię, opierającą się na oddziaływaniu na ciało przy pomocy ruchu. Tutaj ćwiczenia pod okiem specjalisty (w indywidualnie dobieranych zestawach), pozwolą na pobudzenie mięśni do działania, a co za tym idzie na skuteczne i bezpieczne rozciągnięcie oraz wzmocnienie tkanki mięśniowej.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty!

 

Studio Bodyfit20 prowadzi zajęcie z zakresu fizjoterapii i rehabilitacji. W celu zapoznania się z naszą ofertą w tym zakresie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Zapraszamy także na Ems trening. Zapraszamy do naszego studia w Poznaniu.