body fit 20, elektrostymulacja mięśni, ems, ems poznań, redukcja tkanki tłuszczowej, trening, trening personalny ems, elektrostymulacja poznań, ćwiczenia ems poznań, treningi ems poznań, trening personalny ems poznań, impulsy elektryczne

Trening osobisty – trening personalny

body fit 20, elektrostymulacja mięśni, ems, ems poznań, redukcja tkanki tłuszczowej, trening, trening personalny ems, elektrostymulacja poznań, ćwiczenia ems poznań, treningi ems poznań, trening personalny ems poznań, impulsy elektryczne

Trening osobisty EMS – trener personalny w studiu BodyFit20

Planując rozpoczęcie regularnej aktywności fizycznej, bez względu na to, czy jego ocelem jest redukcja masy ciała, poprawa kondycji, czy chęć zadbania o własne zdrowie, niezmiernie ważne jest, aby zrobić to z głową i odpowiednio się do tego przygotować. Każdy człowiek posiada indywidualne uwarunkowania, inną budowę ciała, inną masę mięśniową, inną wytrzymałość, oraz inne możliwości kondycyjne i zdrowotne. Wybierając rodzaj treningu oraz jego intensywność, te wszystkie aspekty powinny być wzięte pod uwagę, po to, aby trening był efektywny, a także, aby zamiast pomagać, nie naraził na kontuzję, czy inne problemy zdrowotne.

Trening pod okiem specjalisty, czyli dlaczego trener personalny jest ważny

Trening osobisty - trener personalny w studiu BodyFit20 - przygotowanie do treningu

Warto skorzystać z usług trenera personalnego, ponieważ pod jego okiem, można uzyskać optymalne wyniki, z zachowaniem bezpieczeństwa treningu, co jest szczególnie ważne u osób po kontuzjach, lub osób, które dotychczas miały bardzo małą aktywność fizyczną. Trening personalny zawsze poprzedzony jest szczegółowym wywiadem, który ma na celu jak najlepsze sprecyzowanie celu, osoby rozpoczynającej trening, a także odpowiednie dopasowanie ćwiczeń i ich intensywności, do aktualnej kondycji ćwiczącego. Ponadto przed rozpoczęciem treningów osobistych EMS, trener może zlecić swojemu podopiecznemu wykonanie badań kontrolnych, w celu wykluczenia przeciwwskazań natury medycznej. Kiedy już zostaną załatwione wszystkie formalności, trener personalny może przystąpić do przygotowania treningu osobistego, dla swojego Klienta.

Zalety treningu personalnego

Trening osobisty EMS z trenerem personalnym posiada mnóstwo zalet. Korzystając z tego typu treningu, mają Państwo gwarancję:

  • Maksymalnych wyników, w minimalnym, możliwym czasie
  • Dopasowania stopnia trudności oraz intensywności wysiłków, do Państwa indywidualnych możliwości i wydolności organizmu
  • Bezpieczeństwa — trening pod okiem profesjonalisty, minimalizuje ryzyko kontuzji
  • Treningu dopasowanego do zamierzonych celów
  • Możliwości systematycznego modyfikowania planu treningowego, w zależności od rezultatów.

Praca z trenerem personalnym jest sprecyzowana na wynik, dzięki indywidualnym spotkaniom, trener może stale kontrolować postępy swojego podopiecznego, a jeżeli jest taka potrzeba, modyfikować plan treningowy, jeżeli poprzedni nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Ponadto trener osobisty ma niezbędną wiedzę z zakresu zdrowego żywienia, w okresie wzmożonej aktywności fizycznej, dzięki czemu może doradzić odpowiedni plan żywieniowy, dopasowany do wdrażanego treningu.

Dobry trening to dobre samopoczucie

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna w życiu człowieka, ponieważ pomaga zachować dobre samopoczucie, usprawnia metabolizm, a także zapewnia siłę mięśni i jędrność skóry. Jeżeli zależy Państwu na dobrym zdrowiu, nie ma na co czekać, sport to antidotum na bóle różnego pochodzenia, niekorzystne skutki stresu, oraz kondycję kręgosłupa. Decydując się na trening osobisty pod okiem specjalisty, mają Państwo gwarancję, że efekty przyjdą szybko i będą trwałe. Trener osobisty to osoba, z którą poprawicie Państwo jakość swojego życia, bezpiecznie schodząc w świat aktywności fizycznej.

Trening personalny – bezpieczna i efektywna droga do doskonałej kondycji i świetnej sylwetki

Trening osobisty - trener personalny w studiu BodyFit20 - podczas treningu

Trening i trener personalny w Body Fit

Po podjęciu postanowienia o rozpoczęciu regularnych ćwiczeń fizycznych należy podjąć inną równie ważną decyzję. Jest nią zdecydowanie czy ćwiczyć samodzielnie, czy skorzystać z pomocy trenera. Powszechnie uważa się, że trening osobisty jest najskuteczniejszym sposobem na zmianę sylwetki. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie są jego najważniejsze zalety.

Trening personalny zapewnia maksymalną efektywność

Każdy, kto zaczyna ćwiczyć, chciałby zobaczyć efekty swojej ciężkiej pracy jak najszybciej. Niestety rozpoczynając treningi, należy zdawać sobie sprawę, że do osiągnięcia zamierzanych celów konieczny jest czas. Dlatego warto wykorzystać go, najlepiej jak to możliwe. Początkujący często popełniają wiele błędów objawiających się między innymi nieprawidłową postawą ciała podczas wykonywania ćwiczeń lub ich złym doborem. Popełnianie tych błędów nie tylko może skutkować kontuzjami, ale dodatkowo spowalnia osiąganie przez nich widocznych postępów. To jeden z najważniejszych powodów, dla których dobrym wyborem będzie trener personalny. W zamian za swoje wynagrodzenie podzieli się on swoją wieloletnią wiedzą i doświadczeniem. Pozwolą one maksymalnie efektywnie wykorzystać każdy trening, a efekty będą dzięki temu widoczne tak szybko, jak to możliwe.

Trener personalny to zwiększona motywacja do ćwiczeń

Innym popularnym problemem osób chcących poprawić wygląd swojej sylwetki jest ulotna motywacja. Mogą być one bardzo entuzjastycznie nastawione do aktywności fizycznej na początku, ale później konieczność uczęszczania na regularne treningi sprawia, że ten entuzjazm opada. Posiadanie osobistego trenera zapewnia o wiele większą motywację. Po umówieniu się na trening personalny dużo trudniej znaleźć wymówkę, aby na niego nie iść. Nie tylko ze względu na zainwestowane pieniądze. Łatwo znaleźć powody do opuszczenia treningu podczas ćwiczeń samemu. Jednak przyznanie się drugiej osobie do złamania swoich postanowień jest dużo trudniejsze.

Dopasowanie ćwiczeń do możliwości i stawianie realistycznych celów

Nie ma jednego planu treningowego odpowiedniego dla wszystkich. Mogą one różnić się diametralnie w zależności od celów, jakie mają zostać zrealizowane, a także od obecnej sprawności fizycznej. Plan będzie różny w zależności choćby od tego, czy priorytetem jest zdobycie mięśni, czy zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej.

Poza tym niektóre ćwiczenia nie będą odpowiednie dla osób z:

– dużą nadwagą
– wadami postawy
– przeszłymi kontuzjami

Trener personalny ustali plan uwzględniający wszystkie te czynniki. Dzięki temu ćwiczenia będą indywidualnie dobrane, a przez to bezpieczne i dopasowane do stanu zdrowia ćwiczącego.

Dodatkowo zdecydowanie się na trening osobisty EMS pomoże w ustaleniu celów możliwych do osiągnięcia w danym okresie. Będą one realistyczne i dostosowane do możliwości organizmu. Zarówno stawianie zbyt prostych, jak i zbyt trudnych celów jest niekorzystne dla ich realizacji. Jedna i druga postawa może prowadzić do zniechęcenia i rezygnacji z ćwiczeń. Zbyt łatwe spowodują, że na efekty trzeba będzie długo czekać, z kolei zbyt trudne sprawią, że ich osiągnięcie będzie wydawać się niemożliwe.

Trening osobisty pozwala na wykorzystanie nowoczesnych technologii

Branża fitness podobnie, jak wszystkie pozostałe zmienia się pod wpływem pojawiania się na rynku nowych technologii. Mogą one znacznie zwiększyć efektywność treningów w porównaniu z tradycyjnymi metodami, ale ich wykorzystanie wymaga pomocy wykwalifikowanych trenerów personalnych. Przykładem takiej technologii jest EMS, czyli Electrical Muscle Stimulation. Jest to nowatorska metoda stymulacji mięśni za pomocą impulsów elektrycznych. Dzięki jej zastosowaniu w ciągu 20 minut w ciele ćwiczącego może zostać wykonanych nawet 150 razy więcej skurczów. Impulsy są generowane przez specjalne urządzenie. Dlatego trenerzy używający tej metody powinni być przeszkoleni i posiadać stosowny certyfikat. Takie urządzenia nie są przeznaczone do użytku domowego, dlatego jedynym sposobem na ćwiczenia z nimi jest trening personalny w odpowiednio wyposażonym miejscu.

Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą: fitnes dla pań w studiu BodyFit20.

 

W celu otrzymanie dokładniejszych informacji zapraszamy do kontaktu. Studio BodyFit20 Poznań tel. 732 811 837